EST   ENG   RUS   SWE   FIN   DE   
ESILEHT
KLAASIST
TOOTED
HINNAD
TEHTUD TÖÖD
MEIST
UUDISED
KASULIKKU
Korduma kippuvad küsimused
KONTAKT

 
Korduma kippuvad küsimused saada sõbrale   print
Mõlemad väljad peavad olema täidetud!
Sinu e-mail:
Sõbra e-mail:

Miks kinniehitatud rõdu klaasid värisevad?

Meilt on korduvalt küsitud nõu, mida teha, kui rõduklaasid tuule käes värisevad/vibreerivad. Ja kahjuks peame ütlema, et tuleb uued klaasid soetada. Põhjus on tavaliselt selles, et paigaldaja pole arvestanud korteri kõrgusega - mida kõrgemal on rõdu, seda tugevamat klaasi ja rohkem kinnitusi peab kasutama. Meie kasutame alati standarditele vastavaid ja kõrgusega sobivaid klaase ning kinnitusdetaile.

Milline ohutu klaas valida? Karastatud või lamineeritud?

See sõltub eelkõige kasutuskohast. Põhimõtteliselt võiks siiski väita, et lamineeritud klaas on ohutum. Karastatud klaas on küll tugevam kui tavaline lehtklaas, kuid seda eelkõige surve osas, mida ta välja kannatab. Kui kummipall lendab vastu karastatud klaasi, siis ei juhtu tõenäoliselt midagi, aga pole üllatav, kui karastatud klaas puruneb, saades löögi, näiteks, käekellalt. Niimoodi võrreldes on lamineeritud klaas kindlasti tugevam ja ohutum - autode tuuleklaase ei tehta ilmaasjata lamineeritud klaasist.

Kui pikk on klaasi eluiga?

See sõltub paljuski klaasi tüübist, aga klaas pole kindlasti mitte igavene. Tulenevalt koostisosadest ja struktuurist, muudab klaas aja jooksul oma kuju, võiks öelda, et voolab allapoole. Kuid selliseid muutusi võib jälgida aastasadade jooksul, kümned ja kümned aastad ei too mingit silmaga nähtavat muutust.

WestcomTrade OÜ | info@westcomtrade.ee